Avtizem se povezuje z intoleranco na hrano, z mineralnimi neravnovesji, s črevesno kolonizacijo škodljivih bakterij in plesni ter s toksično zastrupljenostjo telesa s težkimi kovinami.
Kakšen je pristop k zdravljenju avtizma in kdo ga izvaja?
Biomedicinski pristop k zdravljenju avtizma izvajajo DAN zdravniki (DefeatAutismNow doctors), ki so pričeli v ZDA z zdravljenjem avtizma že v drugi polovici prejšnjega stoletja.
Gre za biomedicinske oblike zdravljenja, ki bazirajo na saniranju glavnih povzročiteljev zdravstvenih težav pri osebah z avtizmom. V prvi meri zato, da se stabilizira obstoječe stanje in da se prepreči dodatno poslabšanje bolezenskih stanj, ki lahko pripeljejo do stopnjevanja intenzivnosti avtizma. V nadaljevanju pa zato, da se prizadetim telesim funkcijam omogoči ponovna vzpostavitev naravnega ravnovestja in delovanja, da se lahko začne telo ponovno razstrupljati in razvijati.
Katere pristope vključuje biomedicinski vidik zdravljenja?
Po mnenju DAN zdravnikov, številnih izvedenih raziskav in dolgoletnih izkušenj, so glavni povzročitelji nastanka avtizma zelo povezani z intoleranco na posamezne sestavine hrane, kar povzroča v telesu avtista vnetna stanja v katerih se izločajo toksini, ki preko prepustnega črevesja zaidejo v krvni obtok in preko njega do možganskih celic, kjer ovirajo normalni razvoj in povezovanje nevronov. Za avtizem so prav tako značilna znatna mineralna neravnovesja, ki jih je potrebno sanirati za normalno delovanje telesnih funkcij. Velikokrat je pri avtistih prisotna tudi pretirana črevesna kolonizacija škodljivih plesni in parazitov, ki zastrupljajo telo, katero ima že prirojene težave s razstrupljanjem. Veliko težav pa pri avtistih povzroča tudi toksična zastrupljenost telesa s težkimi kovinami, ki se kopičijo v telesnih celicah in možganskih tkivih in tako zavirajo normalen razvoj.
Ali spada avtizem med avtoimunske bolezni?
Nekateri strokovnjaki menijo, da je mogoče na avtizem gledati podobno kot na avtoimunske bolezni, ki se sproži v telesu kot posledica verižne reakcije v trenutku, ko je izpolnjenih več sočasnih kriterijev. Zato je težko ugotoviti jasen vzrok za nastanek avtizma pri posameznem otroku, saj gre vedno za kombinacijo različnih faktorjev, ki so lahko različno intenzivni. Zato je tudi avtističen spekter tako zelo širok.
Staršem in strokovnjakom se velikokrat pojavlja vprašanje ali bi bilo mogoče s pravočasnimi preventivnimi ukrepi preprečiti točko preloma, ki pripelje do nastanka avtizma pri posameznem otroku? Jasnega odgovora na to vprašanje žal ni. Glede na nakazane vzroke, ki so lahko povzročitelj avtizma pri otroku in glede na zdravstvene težave, ki jih imajo avtisti z razstrupljanjem telesa, lahko le sklepamo, da se je smisleno držati življenskega stila v katerem vnašamo v svoje in otrokovo telo čim manj umetnih snovi, ki bi lahko zastrupljale telo. To velja tudi za matere pred nosečnostjo, saj razvijajoči se otrok v času nosečnosti prevzame nase večino materinih stanj.
Ali je avtizem mogoče pozdraviti?
Avtizem je kompleksna bolezen za katero žal še ni zdravila. Obstajajo pa različni biomedicinski protokoli zdravljenja avtizma, ki lahko bistveno izboljšajo stanje pri otroku z avtizmom, v nekaterih primerih pa avtizem tudi pozdravijo.
Uradna medicina označuje avtizem kot kompleksno nevrološko motnjo z doživljenskim stanjem in ne kot bolezen, ki bi jo bilo mogoče pozdraviti. Zato uradna medicina razvoj avtizma pri otrocih zgolj spremlja, ne pa tudi zdravi. Vendar pa so leta izkušenj pokazala, da je mogoče v mnogih primerih pri osebah z avtizmom bistveno izboljšati njihovo zdravstveno stanje in s tem kvaliteto njihovega življenja. To pa nakazuje, da gre pri avtizmu morda vseeno za skupek soodvisnih bolezenskih stanj, ki jih je mogoče pozdraviti.
V svetu in v Sloveniji je poznanih veliko primerov znatnega izboljšanja zdravstvenega stanja pri otrocih z avtizmom. V nekaterih primerih, lahko po mnenju staršev teh otrok, govorimo tudi o popolni ozdravitvi avtizma. Torej obstaja upanje, da lahko gredo stvari na bolje. Se je pa potrebno zavedati, da za ozdravitvijo avtizma pride na dan dejanski razvojni zaostanek osebe, ki ga je potrebno nadoknaditi. Zaradi prisotnosti avtizma je bil namreč razvoj posameznika precej otežen in oviran.
Kdaj so vidni prvi znaki avtizma?
Pri zdravljenju avtizma je pomembno vedeti, da se znaki avtizma začnejo običajno pojavljati do drugega ali tretjega leta otrokovega razvoja. Nekateri zaostanki v razvoju, ki bi lahko namigovali na možnost kasnejšega razvoja avtizma pri otroku, pa so lahko vidni že prej. Zato je velikokrat možno avtizem diagnosticirati že pri 18 mesečnih otrocih, kar je zelo pomembno zaradi zgodnje intervencije ter čimprejšnjega pričetka vzgojno-terapevtskega in biomedicinskega zdravljenja avtizma.
Kaj je avtizem po mnenju DAN zdravnice, ki zdravi precej slovenskih otrok z avtizmom?
Avtizem je motnja za katero obstaja veliko možnih vzrokov za nastanek in jo lahko opišemo kot "večfaktorsko" motnjo. To pomeni, da pride pri posamezniku do hkratnega zdravstvenega zapleta na večih različnih zdravstvenih področjih, kar lahko sproži nastanek avtizma. Zato je naloga DAN zdravnika, da zna pravilno razvozlati zapleteno vrsto dejavnikov in vzročno posedičnih zvez, zaradi katerih se je pri otroku razvil avtizem. Nato pa s pomočjo biomedicinskih protokolov sanirati glavna žarišča zdravstvenih težav, da bi lahko prišlo do čimprejšnjega okrevanja in do ponovne vzpostavitve zdravega telesnega ravnovesja, v katerem se je sposobno telo samo pozdraviti.
Biomedicinski protokoli zdravljenja temeljijo predvsem na:
- strogi brezglutenski in brezkazeinski dieti;
- uživanju zdrave, biološke nepredelane hrane;
- uživanju hrane brez ojačevalcev okusov, brez umetnih aditivov...;
- sanaciji vitaminsko mineralnih neravnovesij z dodajanjem vitaminov, mineralov, omega 3 maščob, olivnega olja...;
- naslavljanju morebitnih težav s pretirano kolonizacijo plesni in parazitov v prebavilih, z dodajanjem probiotikov oz. preparatov v primeru izrazite kolonizacije;
- naravnih načinih razstrupljanja telesa težkih kovin, ki so bile vnešene v telo preko različnih kanalov.
Vir: http://www.pattersonhawkins.net
Informacije na portalu in v člankih so povzete po navedenih virih in so informativne narave. Pred vsakim zdravljenjem, izvedbo testiranj ali aplikacijo katerekoli terapije oz. prehranskih dopolnil, se posvetujte z uradnim zdravnikom ali licenciranim DAN zdravnikom. Portal Avtizemgovori ne zagovarja kakršnihkoli medicinskih oz zdravstvenih trditev. Navedene informacije so informativne in so prikaz dognanj in ugotovitev navedenih virov pri posameznem članku.